Seria książek dla dzieci, która wciąż zachwyca

Pucio to seria książek dla małych dzieci, która nie tylko stanowi świetną zabawę, ale i zapewnia walory edukacyjne. Są to krótkie, bogato zilustrowane książeczki, które przedstawiają proste historie, zachęcające do wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem. Pucio. Pierwsze zabawy ze strony www.taniaksiazka.pl to pozycja dedykowana dzieciom powyżej pierwszego roku życia. Dlatego też znajdziemy tam głównie treści obrazkowe, które nie przytłaczają i nie zniechęcają do dalszego zapoznawania się z książeczką.

Bohater świetnie sprzedającej się serii powraca

Pucio występował już w wielu książkach. To bohater powołany do życia przez Martę Galewską-Kutrę. Każda część cyklu posiada adnotację odnośnie do polecanego wieku dziecka, które zapozna się z daną częścią. Dzięki temu rodzic niweluje ryzyko, że historia okaże się jeszcze zbyt trudna dla małego czytelnika. Pucio. Pierwsze zabawy to świetny początek przygody z literaturą. Nie wymaga od czytelnika zbyt wiele, w dodatku kusi fenomenalnymi grafikami, które rozbudzają wyobraźnię. Z czego składa się najnowsza książka Marty Galewskiej-Kutry? To zbiór aż 32 kolorowych obrazków, na których występuje Pucio, różnorodne zwierzęta (każde z nich wydaje inny dźwięk) oraz obiekty i inne dodatki. Wszystko to posiada opisy dźwiękonaśladowcze. Dzięki temu dziecko szybko reaguje na obrazki, zaczyna je rozumieć oraz naśladować poszczególnych bohaterów.

Pucio stawia na rozwój mowy

Pucio. Pierwsze zabawy to książeczka, której głównym zadaniem jest rozwój mowy u małego dziecka. Odbiorca uczy się – z pomocą rodzica – nazywać przedstawione na grafikach przedmioty, miejsca oraz postacie. Powtarza, ale i rozpoznaje poszczególne wyrazy dźwiękonaśladowcze. Do dodatkowych ćwiczeń należą także zadania, w których dziecko wskazuje opisane przez rodzica rzeczy, wcześniej znajdując je w książeczce. Takie działanie uczy działania na zasadzie skojarzeń, rozwija pamięć oraz pobudza kreatywność wraz z wyobraźnią. Pucio. Pierwsze zabawy posiada wewnątrz instrukcję, która ułatwi rodzicowi wybór odpowiednich zadań do aktualnego stanu umiejętności swojej pociechy. Każdy kartonik to inna zabawa edukacyjna, toteż książka ta starczy na długi czas. Bez dwóch zdań utwory z serii o Puciu są jednym z bardziej polecanych historii obrazkowych dla małych dzieci. Z miejsca przykuwają ich uwagę, zachęcają do przewrócenia strony, a poprzez edukacyjne zabawy motywują do kolejnych wyzwań. Pucio. Pierwsze zabawy to także świetna zachęta do czytania dla malca, który dopiero wchodzi w ten świat.

Kochanie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com